A.S.S. se především zaměřuje na extrémní projevy počasí. Mezi velké projekty pod touto doménou lze zařadit např. Databázi pozorování bouřek, Databázi supercel, radarové zobrazení pro veřejnost – radar.bourky.cz a další větší či menší projekty. Jednou z hlavních náplní je také psaní článků o pozorování bouřek. Společnost popularizuje meteorologii formou prezentování vlastních pozorování v podobě mnoha dokumentačních článků, ale i foto a video materiálů jakožto i dalších projektů začleněných pod tuto doménu.
Web obsahuje archiv a přehled pozorování bouřek, supercel, extrémních jevů, tornádové stránky, bouřkový slovník, teorii bouřek, atlas oblaků, meteogalerii, timelapse videa, diskusní fórum, chat, Facebook, Twitter a další.
20. 10. 2015 (pl)
Tornáda (a jevy příbuzné na území České republiky)
http://www.tornada-cz.cz/
Oficiální webová prezentace ČHMÚ a AMS-o.s. zaměřená na sledování případů
tornád a jevů příbuzných na území ČR. Stránky kromě mapy a popisu zdokumentovaných případů obsahují i formulář k nahlášení jevu.
26. 1. 2016 (sk)
SkyWarn CzechoSlovakia
http://www.skywarn.cz/
Aktuální předpovědi, pozorování, výzkum a komentáře k vývoji význačného počasí zejména pro pozorovatele počasí.
Informace na webových stránkách jsou rozděleny do dvou sekcí. V první sekci jsou předpovědi bouřkových situací. Tyto předpovědi jsou vydávány zejména během letního půlroku, kdy je největší četnost bouřkových situací, výjimečně i v zimě, jeli šance na výskyt bouřek. Ve druhé sekci jsou vydávány tzv. mezoměřítkové diskuze. Jde o komentáře aktuálního vývoje podmínek, nebo přímo už projevů počasí, s předpokladem vývoje na nejbližší desítky minut až hodiny.
20. 10. 2015 (pl)
Amatérská meteorologie v ČR
http://forum.amaterskameteorologie.cz/
fórum vznikl v roce 2005 za účelem umožnění nekomerčního sdružování zájemců o meteorologii (do té doby existovala jen diskuzní fóra firem) a vytvoření registru pozorovatelů počasí na území ČR. Fórum dalo vzniknout ojedinělému archivu hlášení o počasí v různých částech naší země od roku 2005 do současnosti. Zároveň je v něm velmi rozsáhlá část věnovaná instalaci a provozu různých amatérských meteorologických stanic.
Obsahuje např. diskusní fóra: aktuální počasí u Vás (informace z Vašich meteostanic, teploměrů, barometrů, srážkoměrů atd.), počasí v zahraničí, bouřky a jiné konvektivní jevy, extrémy v meteorologii, sněhové podmínky, optické jevy atmosféře, meteostanice (hardware, software, web, ..)
20. 10. 2015 (pl)
Czech Thunderstorm Research Association o.s.
http://lovcibourek.cz/
Nezisková, nekomerční a nevýdělečná organizace zabývající se předpověďmi s průběžnou aktualizací, sběrem informací o bouřkách (výskyt nebezpečných jevů, škody, dokumentace…), stormchasingem (lovení bouřek), stormspottingem (pozorování bouřek ze stálého stanoviště), vydávání informací o aktuálním výskytu intenzivních bouřek.
Na stránkách jsou uvedeny galerie bouřek v ČR, supercel v ČR, tornád v ČR, nebouřkové jevy, shelf cloudy, fotografické galerie těchto jevů a předpověď větru.
20. 10. 2015 (pl)
Počasí na Šumavě
http://pocasi.sumava.eu/
Meteorologické aktivity na Šumavě, které vznikly na základě měření extrémů teploty vzduchu na Šumavě kolem Antonína Vojvodíka, nyní intenzívně rozvíjena I. Rolčíkem, dr. Matouškem, L. Rongem a řadou dalších.
Web obsahuje aktuální přehledy teploty vzduchu, srážkové úhrny, interaktivní mapu meteorologických stanic a webových kamer na Šumavě, meteorologické zprávy a zajímavosti ze Šumavy, převzaté předpovědi počasí, diskusní fórum (Šumava–Krkonoše), archiv zajímavých meteorologických snímků a fotografy (počasí) a Šumavy.
20. 10. 2015 (pl)
Web počasí ve Volarech
http://www.pocasi-volary.cz/
Mimo řady užitečný, převzatých odkazů a informací web obsahuje přehled web kamer z německo-rakouského příhraničí Šumavy, on-line datové výstupy z meteostanice ve Volarech a nejbližším okolí a souhrn aktuálně měřících amatérských meteorologických stanic v ČR (přehledy obsahují měsíční úhrny srážek a průměrné teploty vzduchu s archivem od roku 2008, většina stanic má podrobně uvedeny parametry meteostanice a čidel, často s odkazem na vlastní webové stránky stanice.
20. 10. 2015 (pl)
Hydronet
http://www.hydronet.cz
Amatérský spolek. První český web s online snímáním počasí, přírody a krajiny pomocí kvalitních digitálních kamer od roku 2003. Snímají a měří v Krkonoších, Jizerských horách, na České Sibiři a ve Středním Povltaví. Každá lokalita má obvykle svou vlastní stránku s náhledem aktuálního obrázku a kde je též odkaz na fotogalerii všech pořízených snímků minulých dnů. Většinou jsou připojena i meteodata/grafy údajů místních měřících zařízení. Někteří členové spolku jsou aktivní diskutující na řadě meteorologických diskusních fór, mající hluboké meteorologické znalosti a rozsáhlý meteorologický archiv.
20. 10. 2015 (pl)
Meteorologická stanice Maruška – Hostýnské vrchy
http://maruska.ordoz.com/
Meteorologická stanice Maruška se nachází na stejnojmenném vrcholu v Hostýnských vrších, v katastru obce Hošťálková ve Zlínském kraji. Přístup k meteorologické stanici je možný z lyžařského střediska Troják vzdáleného cca 1,7 km. Nadmořská výška met. stanice je 664 m.n.m., souřadnice z. š. 49°21´58´´, z.d. 17°49´46´´
8. 12. 2015 (pl)
MeteoBeskydy
https://www.meteobeskydy.com/
Volné sdružení zájemců o meteorologii aktivně spolupracující kolem webu Meteobeskydy pro oblast beskyd a blízkého okolí. Platforma obsahuje info o lidech, blog, reporty o počasí, klimatologie, teorie počasí a observatoř. Aktivně vystupují s materiály na sociálních sítích.
14. 10. 2021 (pl)